Zmarł prof. dr hab. Jerzy Tomala

2017-12-06

W wieku 91 lat zmarł prof. dr hab. Jerzy Tomala, emerytowany nauczyciel akademicki UMK w Toruniu, współtwórca Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK, prorektor UMK w latach 1978–1981. Pogrzeb Profesora odbędzie się w sobotę 9 grudnia w Toruniu.

Prof. dr hab. Jerzy Tomala był prodziekanem Wydziału Nauk Ekonomicznych UMK w latach 1969–1972, dyrektorem Instytutu Ogólnoekonomicznego w latach 1976–1983 oraz wieloletnim kierownikiem Katedry Ekonomii Politycznej i Polityki Społeczno-Gospodarczej. Był członkiem Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, Toruńskiego Towarzystwa Naukowego i Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotym Krzyżem Zasługi oraz Medalem za zasługi położone dla rozwoju uczelni.

Prof. dr hab. Jerzy Tomala zmarł 3 grudnia 2017 r. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na 9 grudnia 2017 r. Odbyły się w Toruniu. O godz. 12:00 w kościele św. Józefa przy ul. św. Józefa 23/35 odprawiona została msza święta żałobna. Ceremonia pogrzebowa miała miejsce na cmentarzu św. Jerzego przy ul. Gałczyńskiego.