[fot. Anna Bielawiec-Osińska] fot. Anna Bielawiec-Osińska

Jesienna Wampiriada

2017-11-24

Tłumy krwiodawców wzięły udział w kolejnej edycji Wampiriady, która we wtorek 28 listopada odbyła się w Auli UMK. Krew można było oddawać w godz. 9:00-16:00.

Największa i najstarsza cykliczna akcja studenckiego honorowego krwiodawstwa w Polsce jest organizowana przez Niezależne Zrzeszenie Studentów we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Tym razem odbywałą się pod hasłem "Zostań bohaterem. Jedna donacja - trzy uratowane życia".
Podczas Wampiriady były zbierane dary dla dzieci z domów dziecka (czekolady, zabawki, żywność długoterminowa itp.) oraz środki czystości i higieny osobistej dla chorej Marzeny Laskowskiej.

Wydarzenie na FB

Misją Wampiriady jest m.in. szerzenie idei honorowego krwiodawstwa i zdrowego trybu życia, nie tylko wśród studentów, ale również mieszkańców ośrodków akademickich.

Galeria zdjęć

Wampiriada 2017 [fot. Anna Bielawiec-Osińska] Wampiriada 2017 [fot. Anna Bielawiec-Osińska] Wampiriada 2017 [fot. Anna Bielawiec-Osińska] Wampiriada 2017 [fot. Anna Bielawiec-Osińska] Wampiriada 2017 [fot. Anna Bielawiec-Osińska] Wampiriada 2017 [fot. Anna Bielawiec-Osińska] Wampiriada 2017 [fot. Anna Bielawiec-Osińska] Wampiriada 2017 [fot. Anna Bielawiec-Osińska] Wampiriada 2017 [fot. Anna Bielawiec-Osińska] Wampiriada 2017 [fot. Anna Bielawiec-Osińska] Wampiriada 2017 [fot. Anna Bielawiec-Osińska] Wampiriada 2017 [fot. Anna Bielawiec-Osińska] Wampiriada 2017 [fot. Anna Bielawiec-Osińska] Wampiriada 2017 [fot. Anna Bielawiec-Osińska]