Poszkodowanym przez nawałnice

2017-11-22

Wojciech Waglewski z zespołem Voo Voo wystąpili podczas XVI Uniwersyteckiego Koncertu Charytatywnego „Jesteśmy razem”, który odbył się w sobotę 9 grudnia 2017 r. w Auli UMK. Dochód z imprezy zostanie przekazany mieszkańcom wsi Wielowiczek poszkodowanym przez nawałnice.

Miejscowość położona w gminie Sośno w powiecie sępoleńskim została spustoszona przez żywioł w sierpniu tego roku.

Bilety na koncert w cenie 40 zł (dla studentów) i 50 zł (dla pozostałych osób) w przedsprzedaży można nabyć w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa” (ul. Gagarina 37a) oraz w sklepie „Pamiątki przy Flisaku” (ul. Rynek Staromiejski 1). Pracownicy, emeryci i renciści UMK mogą zakupić bilety w Dziale Socjalnym (Rektorat UMK, ul. Gagarina 11, pok. 416 w godz. 7:15-15:15 w dni robocze). Studenci natomiast w siedzibie Samorządu Studenckiego UMK (ul. Gagarina 21/26, Dom Studencki nr 9) w godz. 10:00-14:00 od poniedziałku do piątku). W dniu koncertu bilety kosztowały 60 zł.

UMK poprzez organizowanie koncertów dobroczynnych pragnie zademonstrować swoje przywiązanie do szczególnych wartości, którymi są wrażliwość społeczna i solidarność. Ich upowszechnianie zostało zapisane w misji Uniwersytetu. Wydarzeniu tradycyjnie towarzyszyła aukcja charytatywna. Wśród przedmiotów, które trafiły pod młotek znalazła się koszulka Roberta Lewandowskiego i płyta Stinga z autografem artysty. Koszulka najlepszego polskiego piłkarza została przekazana przez dr. Wojciecha Peszyńskiego z Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK. Płytę Stinga ofiarował na licytację prezydent Torunia Michał Zaleski.

Bliższych informacji na temat koncertu i aukcji udzielał prof. Włodzimierz Karaszewski z Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, inicjator dorocznych koncertów charytatywnych na UMK (tel. 608 407 948, e-mail: wkaras@umk.pl).

Podobnie jak w latach poprzednich imprezę poprowadziła prezenterka Telewizji Polskiej Marzena Słupkowska.

Koncert rozpoczął się w sobotę 9 grudnia o godz. 18:00 w Auli UMK przy ul. Gagarina 11 w Toruniu.

Wydarzenie na FB

Przypominamy, że gwiazdami poprzednich edycji wydarzenia byli (m.in.) Halina Frąckowiak, Nocna Zmiana Bluesa, Raz, Dwa, Trzy, Pod Budą, Edyta Geppert, Ania Rusowicz, Hanna Banaszak, Jan Ptaszyn Wróblewski, Zespół Stanisław Soyka Trio, Renata Przemyk i Tomek Lipiński z zespołem.