Mentorzy poszukiwani

2017-11-20

ESN UMK Toruń poszukiwał mentorów studentów zagranicznych na semestr letni 2017/2018. Rekrutacja trwała do 27 listopada.

Program Mentor to inicjatywa Erasmus Student Network, której głównym celem jest zapewnienie opiekuna każdemu przyjeżdżającemu do Polski studentowi zagranicznemu. Głównym zadaniem mentorów jest pomoc studentom zagranicznym w przystosowaniu się do nowego miejsca, ludzi i rzeczywistości. Program Mentor to nie tylko jednostronne korzyści dla zagranicznych studentów. Również opiekunowie zyskują wiele dzięki uczestnictwu w projekcie – mają możliwość szlifowania swoich zdolności językowych, mogą poszerzać swoje horyzonty i poznawać nowe kultury, ale przede wszystkim zyskują znajomych i przyjaciół w całej Europie.

Ponadto  studenci Wydziału Filologicznego, Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, Wydziału Nauk o Ziemi oraz Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych mogą poprzez sprawowanie funkcji mentora zaliczać praktyki obowiązkowe.

Aby wziąć udział w rekrutacji, należało wypełnić formularz zgłoszeniowy

Wydarzenie na Facebooku