WSzP z nagrodami

2017-10-19

Wydział Sztuk Pięknych UMK został uhonorowany dwiema nagrodami. Pierwszą z nich jest Nagroda Inteligentnego Rozwoju 2017, przyznana w kategorii uczelnie wyższe m.in. za koncepcję Centrum Badań i Konserwacji Dziedzictwa Kulturowego. Drugą Polska Nagroda Innowacyjności 2017.

Nagroda Inteligentnego Rozwoju to ogólnopolskie wyróżnienie doceniające samorządy, podległe im spółki oraz przedsiębiorstwa, które - przez swoje nowatorskie inwestycje i rozwiązania - przykładają się do zrównoważonego rozwoju.
Drugą grupą laureatów są uczelnie, jednostki naukowe, ośrodki, instytucje i przedsiębiorstwa realizujące innowacyjne projekty. Wszystkie te podmioty charakteryzuje nowatorskość, zaangażowanie w działania oraz rozwój działalności.
Nagroda jest przyznawana w następujących kategoriach: innowacyjna firma, jednostka samorządu terytorialnego, uczelnia wyższa, jednostka naukowa i fundacja. Kandydaci rywalizują również o nagrody specjalne (w kategoriach: Człowiek roku i Instytucja roku oraz Nagroda Główna Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2017). Nagroda została zainicjowana przez Centrum Inteligentnego Rozwoju. Partnerem medialnym wyróżnienia jest sekcja "Rzecz o Innowacjach", partnerem merytorycznym natomiast Śląskie Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju działające przy Politechnice Śląskiej.

Nagrody zostaną wręczone przedstawicielom Wydziału Sztuk Pięknych UMK podczas II Forum Inteligentnego Rozwoju, w którym weźmie udział premier RP i były przewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek (23-24 października w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce k. Rzeszowa w G2A Arena). Uroczysta Gala  Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju jest zaplanowana na poniedziałek 23 października.

Jak zapewniają organizatorzy, II Forum Inteligentnego Rozwoju (irforum.pl) jest innowacyjną płaszczyzną styku trzech kluczowych filarów polskiej perspektywy inteligentnych specjalizacji: biznesu, samorządu i nauki. Wydarzenie skupia liderów rozwoju i inwestycji, którzy nadają kierunek polskiej innowacyjnej gospodarce. W ramach przedsięwzięcia odbędzie się ponad 20 konferencji, podczas których eksperci debatować będą o problemach, wyzwaniach i perspektywach dla polskiego biznesu, samorządu i szkolnictwa wyższego. Celem II Forum Inteligentnego Rozwoju jest wypracowanie wspólnych wniosków, platformy współpracy i synergii między trzema gałęziami, na których opiera się polska innowacyjna gospodarka.

Program Polska Nagroda Innowacyjności prowadzony jest przez Polską Agencję Przedsiębiorczości Sp. z o.o. oraz redakcje: "Forum Przedsiębiorczości" w Dzienniku Gazecie Prawnej oraz "Biznes Plus" w Gazecie Wyborczej. Polska Nagroda Innowacyjności jest programem wizerunkowym. Tytuł przyznawany jest najbardziej innowacyjnym oraz kreatywnym uczelniom, instytutom, firmom i instytucjom działającym w Polsce. To podmioty, których praca badawczo-rozwojowa znajduje zastosowanie w różnych gałęziach gospodarki, przyczyniając się do jej rozwoju.

Uroczyste wręczenie wyróżnienia zaplanowano na 26 października 2017 r. Odbędzie się w Auli budynku A-3 Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Warto podkreślić, że Wydział Sztuk Pięknych UMK został laureatem Polskiej Nagrody Innowacyjności również w roku 2016.