O współczesnej edukacji artystycznej

2017-10-18

O wyzwaniach współczesnej edukacji artystycznej dyskutowali uczestnicy międzynarodowej konferencji pt. "Świat z perspektywy sztuki, sztuka w perspektywie świata" zorganizowanej w dniach 19-20 października w Toruniu przez Zakład Edukacji Artystycznej Wydziału Sztuk Pięknych UMK.

Opiekę naukową nad spotkaniem sprawowali: dr hab. Marcin Jaworski we współpracy z dr Bernadetą Didkowską i mgr Joanną Cieślikowską.

Głównym celem konferencji było zaktywizowanie i zintegrowanie środowiska osób zajmujących się edukacją artystyczną. Spotkanie było również doskonałą okazją do wymiany poglądów, idei, koncepcji związanych z szeroko rozumianą edukacją artystyczną. Adresatami konferencji byli teoretycy, artyści, edukatorzy, nauczyciele, zajmujący się problemami edukacji artystycznej w sposób formalny i nieformalny, we wszystkich rodzajach szkół i instytucjach pozaszkolnych, pracujący z różnymi grupami wiekowymi.

Program konferencji był dostępny na stronie: www.zea.umk.pl.

Obrady miały miejsce w Muzeum Okręgowym (przy Rynku Staromiejskim 1) oraz Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu (ul. Wały gen. Sikorskiego 13). Rozpoczęły się w czwartek 19 października 2017 r. o godz. 10:00.

Współorganizatorami konferencji byli: Pomorskie Towarzystwo Muzyczne w Toruniu, Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu, Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu, Stowarzyszenie Przyjaciół Wydziału Sztuk Pięknych UMK oraz Zespół Szkół Muzycznych w Toruniu.