Konferencja Integralna u pedagogów

2017-10-16

II Toruńska Konferencja Integralna, która odbyła się w dniach 17-18 października w Toruniu, była poświęcona „Intymności – Rozwojowi – Edukacji”. W przedsięwzięcie były zaangażowane trzy Katedry Wydziału Nauk Pedagogicznych UMK: Pedagogiki Szkolnej, Katedry Psychopedagogiki Specjalnej i Katedry Metodologii Badań Pedagogicznych. Organizatorami konferencji byli prorektor UMK ds. kształcenia prof. dr hab. Beata Przyborowska oraz prof. dr. hab. Piotr Błajet.

Konferencja miała miejsce w siedzibie Wydziału Nauk Pedagogicznych UMK przy ul. Lwowskiej 1. Jej oficjalne otwarcie miało miejsce w Sali Rady Wydziału Nauk Pedagogicznych nr 394 (na II piętrze).

W trakcie obrad uczestnicy zastanawiali się m.in. nad tym jak współcześnie rozumiemy i przeżywamy intymność? Jakie czynniki ułatwiają, a jakie utrudniają tworzenie relacji intymnej? Czy są granice intymności? Co daje intymność człowiekowi?

Szczegółowe informacje o konferencji były dostępne na stronie: konferencjaintegralna.umk.pl.

Poprzednia odsłona wydarzenia - I Toruńska Konferencja Integralna, podczas której poszukiwano odpowiedzi na pytanie „Co może oznaczać integralność w edukacji?” odbyła się w dniach 25-26 lutego 2016 r.