[fot. Wincjusz Drozdowski] fot. Wincjusz Drozdowski

Szkoła Zawodowców u fizyków

2017-09-25

Prawie 400 uczniów technikum bierze udział w warsztatach laboratoryjnych na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej w ramach projektu "Szkoła Zawodowców".

"Szkoła zawodowców" to projekt Urzędu Marszałkowskiego kierowany do uczniów 17 techników z regionu o profilu zgodnym z tzw. regionalnymi inteligentnymi specjalizacjami, czyli dziedzinami priorytetowymi w gospodarce i współdziałającej z nią nauce. Projekt obejmuje organizację kursów zawodowych, lekcji branżowego języka obcego, zajęcia na uczelniach wyższych, staże u pracodawców, studia i kursy dla nauczycieli oraz zakup wyposażenia do szkolnych pracowni.

Projekt realizowany jest we współpracy Wydziału FAiIS z Urzędem Marszałkowskim w Toruniu, a jego całkowita wartość to 4.6 mln zł.