Wystawa u teologów

2017-09-14

Akademicka Przestrzeń Sztuki – U Teologów zaprasza na dedykowaną św. Janowi Pawłowi II wystawę Urszula Rychlińska - Mężczyzną i niewiastą stworzył ich. Ekspozycja będzie udostępniona zwiedzającym w siedzibie Wydziału Teologicznego UMK do 10 października.

Wernisaż wystawy odbył się 17 września (o godz. 17:00).  Na ekspozycji prezentowane są 22 obrazy olejne, będące wynikiem inspiracji nauczaniem Papieża Polaka o małżeństwie, rodzinie i obronie życia. Przedstawiają człowieka jako kobietę i mężczyznę stworzonych na podobieństwo Boga i powołanych do miłości małżeńskiej na wzór miłości miłosiernej Chrystusa do Kościoła. Obrazy opatrzone są cytatami słów z dokumentów i przemówień papieskich skierowanych do małżeństw i rodzin.

Szczegółowe informacje i biogram malarki

Galeria Akademicka Przestrzeń Sztuki – U Teologów czynna jest codziennie w budynku Wydziału Teologicznego UMK przy ul. Gagarina 37 w godz. od 8:00 do 20:00. Jej opiekunem artystycznym jest dr hab. Mirosława Rochecka, prof. UMK z Zakładu Kształcenia Artystycznego UMK.