„Głos” na wakacje

2017-08-08

Tematem sierpniowo-wrześniowego numeru "Głosu Uczelni" są podróże i wakacje.

W ramach tematu „Podróże, wakacje...” w najnowszym wydaniu pisma Uniwersytetu Mikołaja Kopernika ukazały się: dwie propozycje na atrakcyjne wycieczki rowerowe po bliższych i dalszych okolicach Torunia - artykuły „Lato na dwóch kółkach, czyli z pamiętnika rowerzysty” Maurycego Męczekalskiego oraz „Meandrując jak Drwęca” Sebastiana Dudzika, a także artykuły „Podróże zmieniają (języki)” Sebastiana Żurowskiego i „Podróżowanie na zdrowie” Wojciecha Streicha.

Ponadto w numerze m. in.: „O co walczy Greenpeace?” - rozmowa z dr. hab. Leszkiem Pazderskim, ekspertem ds. polityki ekologicznej Greenpeace Polska; „60 lat Polskiej Stacji Polarnej na Spitsbergenie”; „Literacki Toruń (część I: goście i mieszkańcy)” oraz „Między nami doktorantami”.

I jak zwykle - sporo innych wieści ze świata nauki, kultury, a także stałe rubryki, w tym m.in. „Głos z kuchni”, rubryka prowadzona przez wybitnego znawcę spraw kulinarnych dawnych i współczesnych dr. hab. Jarosława Dumanowskiego, prof. UMK, kierownika Centrum Dziedzictwa Kulinarnego UMK.

„Głos Uczelni” jest do pobrania w wersji elektronicznej na stronie www.glos.umk.pl, a wersja papierowa do kupienia m.in. w Dziale Promocji i Informacji UMK (parter rektoratu od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00).