Władysław Raczkiewicz na wystawie

2017-06-02

Muzeum Uniwersyteckie zaprasza na wystawę „Władysław Raczkiewicz 1885-1947: biografia polityczna”. Będzie udostępniona zwiedzającym do 18 września.

Ekspozycja poświęcona jednemu z najwybitniejszych żołnierzy i mężów stanu Niepodległej Rzeczypospolitej, jest realizowana w ramach wojewódzkich obchodów Roku Władysława Raczkiewicza, organizowanych przez marszałka Piotra Całbeckiego. Wernisaż odbył się we wtorek 6 czerwca o godz. 16:00.

Kuratorami wystawy są: Joanna Krasnodębska, Izabela Maćkowska, Katarzyna Moskała, dr hab. Mirosław A. Supruniuk, Konrad Turzyński. Opracowanie graficzne wystawy: Anna Szmeichel.

Biogram Władysława Raczkiewicza

Muzeum Uniwersyteckie mieści się w Collegium Maximum UMK przy Placu Rapackiego 1 w Toruniu. Jest otwarte we wtorki i środy w godz. 10:00-15:00 oraz w czwartki i w piątki w godz. 12:00-18:00. Wstęp jest wolny.