Pokazy chemiczne na festiwalu

2017-05-23

Najbardziej spektakularne oblicze chemii można było poznać w sobotę 27 maja w Arenie Toruń, podczas I Ogólnopolskiego Festiwalu Pokazów Chemicznych.

O nagrodę – kamerę rywalizowały drużyny studentów z Wrocławia (UWr), Krakowa (UJ), Warszawy (UW) i Lublina (UMCS). Członkowie Studenckiego Koła Naukowego Chemików UMK, które było organizatorem wydarzenia, przygotowało pokaz zamykający. W programie przewidziano również konkursy dla widzów z niezwykłymi chemicznymi nagrodami.

Celem wydarzenia było zacieśnienie współpracy między studentami z całej Polski i wspólne propagowanie nauki wśród młodzieży. Ideą konkursu było wyłonienie koła chemicznego, które zaprezentowało, zdaniem jurorów, najefektowniejszy i poprawny merytorycznie pokaz doświadczeń chemicznych.

Początek imprezy w Arenie Toruń przy ul. Bema 73-89 o godz. 13:00. Zakończenie o godz. 16:30. Wstęp był wolny, ale w związku z ograniczoną liczbą miejsc organizatorzy prosili grupy zorganizowane o wcześniejsze zgłoszenia (e-mail: sknch@umk.pl).

Wydarzenie na Facebooku