Rekrutacja mentorów

2017-05-09

Zakończył się nabór mentorów studentów zagranicznych na semestr zimowy roku akademickiego 2017/2018.

ESN UMK Toruń poszukiwał wolontariuszy, którzy zostaną mentorami studentów przebywających na naszym Uniwersytecie w ramach programu Erasmus+.

Zadaniem mentora będzie nawiązanie kontaktu ze studentem zagranicznym jeszcze przed jego przyjazdem do Polski i zaoferowanie mu pomocy. Kolejnym krok to odebranie „Erasmusa” z dworca, zakwaterowanie go w akademiku oraz wprowadzenie w tajniki życia uniwersyteckiego. W trakcie całego semestru mentor będzie również towarzyszył studentowi w rozwiązywaniu bieżących problemów i towarzyszył mu w załatwianiu spraw codziennych (takich jak wizyta u lekarza, wyjście do kina czy do kawiarni, wypożyczenie książek z biblioteki).

Dla studentów Wydziału Filologicznego oraz Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania udział w programie mentoringu jest okazją do zaliczenie obowiązkowych praktyk studenckich, a dla wszystkich szansą, by poznać ludzi z całego świata i zawrzeć przyjaźń na całe życie.

Aby zostać mentorem, należało:

• wypełnić formularz zgłoszeniowy;
  • wziąć udział w trzech szkoleniach: wstępnym (na początku czerwca); dotyczącym procedury organizacyjnej przyjazdu i pobytu studentów zagranicznych (w formie webinarium w okresie wakacyjnym); o tematyce dyskryminacji oraz ze Strażą Miejską (w październiku).

Kontakt e-mail: mentor.esn.umk@gmail.com.

Wydarzenie na facebooku