Szansa dla start-upów

2017-04-20

21 kwietnia w Interdyscyplinarnym Centrum Nowoczesnych Technologii UMK odbyło się spotkanie informacyjne na temat programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum Poland dla start-upów technologicznych.

Spotkanie zostało zorganizowane w związku z naborem do 3. edycji programu, realizowanego w oparciu o know-how jednego z najlepszych na świecie uniwersytetów technologicznych – Massachusetts Institute of Technology. W ramach programu pomocy start-upom udzielą największe polskie i międzynarodowe organizacje, w tym m.in.: PKO Bank Polski, Grupa PGNiG, Grupa KGHM, Grupa Adamed, Intel, Visa oraz Hewlett Packard Enterprise.

Udział w akceleracji MIT Enterprise Forum Poland jest dla start-upów nie tylko ogromną szansą na dopracowanie własnych modeli biznesowych, ale również okazją do poznania ciekawych ludzi ze świata nauki i biznesu oraz nawiązania relacji z partnerami przemysłowymi i zdobycia unikalnej wiedzy przydatnej w dalszym rozwoju działalności.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 13:00 w ICNT UMK (ul. Wileńska 4).

Filmowa zapowiedź spotkania

MIT Enterprise Forum (MITEF) jest globalną organizacją zaangażowanych profesjonalistów tworzących sieć lokalnych oddziałów i posiadającą afiliację ze sławnym Massachusetts Institute of Technology (MIT). W grudniu 2015 r. rozpoczął swoją działalność polski oddział tej organizacji.
Massachusetts Institute of Technology to legenda w świecie nowych technologii. Istnieje 25 tys. firm związanych z MIT. Każdego roku wokół MIT powstaje ok. 1 tys. nowych start-upów. Taka aktywność w obszarze nowych technologii pozwoliła zgromadzić unikatową w skali globalnej wiedzę i doświadczenie w zakresie ich rozwijania i komercjalizacji. Podstawowym celem MIT Enterprise Forum jest przekazywanie tej wiedzy nowym pokoleniom innowacyjnych przedsiębiorców. Swoją działalność w Polsce MIT Enterprise Forum rozpoczęło od uruchomienia programu akceleracji adresowanego dla przedsiębiorców oraz twórców planujących założenie własnych przedsiębiorstw.