Artysta vs kurator

2017-01-18

Galeria Forum zaprasza 19 stycznia na otwarcie wystawy prac studentów Wydziału Sztuk Pięknych "Artysta vs kurator". Jej kuratorką jest studentka krytyki artystycznej, Izabela Kiełek. Początek wernisażu o godz. 12:00.

Jak informują organizatorzy "pytanie o relację teoretyk sztuki-artysta jest jednym z tematów przewijających się w dyskusji o polskiej scenie artystycznej. Są stawiani w opozycji, niczym dwaj odwieczni wrogowie, co właściwie sprawia, że główny przedmiot zainteresowania (czyli dzieło) jest rozpatrywane z odmiennych perspektyw, nie zawsze rozumianych i akceptowanych przez drugą  stronę." Ekspozycja "Artysta vs kurator" to próba nawiązania współpracy pomiędzy artystami i teoretykami, czego efektem będzie wystawa prac wraz z przygotowanymi przez teoretyków tekstami krytycznymi, wspólne spotkanie (warsztaty/wykład) oraz katalog podsumowujący działanie. Celem projektu nie jest stawanie „przeciwko sobie”, lecz „na wprost”.

Wystawę będzie można oglądać do 3 lutego. Tego dnia uczestnicy projektu wezmą udział w warsztatach o możliwościach budowania kariery w sektorze kultury.

Galeria Forum znajduje się w siedzibie Wydziału Sztuk Pięknych przy ul. Sienkiewicza 30/32 w Toruniu. Czynna jest codziennie (oprócz niedziel i dni świątecznych) w godz. 8:00-20:00. Jej kierownikiem jest art. mal. dr hab. Mirosława Rochecka, prof. UMK z Zakładu Kształcenia Artystycznego. Wstęp do Galerii jest wolny.