Od lat głównym organizatorem wydarzeń WOŚP na UMK jest dr Wojciech Peszyński [fot. Andrzej Romański]

Od lat głównym organizatorem wydarzeń WOŚP na UMK jest dr Wojciech Peszyński

WPiSM grał z Wielką Orkiestrą

2017-01-10

10 tys. złotych zebrano podczas 7. edycji "WOŚP na WPiSM". W przygotowaniu wydziałowej odsłony Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy swoje siły połączyły dwa bardzo aktywne studenckie koła naukowe: Klub Dziennikarza i Under Construction PR.

Orkiestrowe atrakcje przygotowane przez Wydział Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK rozpoczęły się 13 stycznia zawodami armwrestlingu. Rozpoczęły się o godz. 12:00 w siedzibie WPiSM (ul. Batorego 39L). Tego samego dnia o godz. 15:00 w Uniwersyteckim Centrum Nowoczesnych Technologii Nauczania (ul. Gagarina 17) odbył się półfinał League of Legends. W sobotę o 15:00 w tym samym miejscu nastąpił wielki finał.

Politolodzy dla WOŚP grali także w niedzielę. O godz. 9:00 w hali sportowej IV Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu (ul. Warszawska 1/5) rozpoczął się turniej futsalu i streetballu. Imprezie towarzyszyły konkursy i licytacje.

Kolejna inicjatywa to Fit Now WOŚP. W programie przewidziano dwie tury zumby oraz wykład Magdy Foeller, trenera personalnego. Wydarzenie rozpoczęło się 15 stycznia o godz. 13:00 (również w IV LO) i trwało do 16:00, w przerwach studenci sprzedawali zdrowe, świeżo wyciskane soki. Wejściówki na Fit Now WOŚP kosztowały 5 zł.

O godz. 19:00 w klubie Kotłownia 2.0 nastąpiło koncertowe podsumowanie WOŚP na WPiSM. Wystąpili: Kamil Czeszel, Postbirkender, Skorek i Sztokholm. Koncerty przeplatane były licytacjami i koncertami. Zakończenie uświetniło „Karaoke z wykładowcą”.

WOŚP na WPiSM na Facebooku

Dochód z 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostanie przeznaczony na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

Galeria zdjęć

WOŚP na WPiSM [fot. Andrzej Romański] WOŚP na WPiSM [fot. Andrzej Romański] WOŚP na WPiSM [fot. Andrzej Romański] WOŚP na WPiSM [fot. Andrzej Romański] WOŚP na WPiSM [fot. Andrzej Romański] WOŚP na WPiSM [fot. Andrzej Romański] WOŚP na WPiSM [fot. Andrzej Romański] WOŚP na WPiSM [fot. Andrzej Romański] WOŚP na WPiSM [fot. Andrzej Romański] WOŚP na WPiSM [fot. Andrzej Romański] WOŚP na WPiSM [fot. Andrzej Romański] WOŚP na WPiSM [fot. Andrzej Romański] WOŚP na WPiSM [fot. Andrzej Romański] WOŚP na WPiSM [fot. Andrzej Romański] WOŚP na WPiSM [fot. Andrzej Romański] WOŚP na WPiSM [fot. Andrzej Romański] WOŚP na WPiSM [fot. Andrzej Romański] WOŚP na WPiSM [fot. Andrzej Romański] WOŚP na WPiSM [fot. Andrzej Romański] WOŚP na WPiSM [fot. Andrzej Romański] WOŚP na WPiSM [fot. Andrzej Romański] WOŚP na WPiSM [fot. Andrzej Romański] WOŚP na WPiSM [fot. Andrzej Romański] WOŚP na WPiSM [fot. Andrzej Romański] WOŚP na WPiSM [fot. Andrzej Romański] WOŚP na WPiSM [fot. Andrzej Romański] WOŚP na WPiSM [fot. Andrzej Romański] WOŚP na WPiSM [fot. Andrzej Romański] WOŚP na WPiSM [fot. Andrzej Romański] WOŚP na WPiSM [fot. Andrzej Romański]