Nowe wystawy w Galerii Forum

2016-11-14

Podczas wernisażu 17 listopada otwarte zostały wystawy:  „Ślady” Joanny Bebarskiej oraz “Projekty Medalierskie”.

Pierwsza z wystaw ukazuje dwuletnią fascynację Joanny Baberskiej makrofotografią. Inspiracją dla cyklu prezentowanego w Toruniu były ślady pozostawione przez gołębia, który uderzając o szybę okienną pozostawił układający się w graficzne obrazy puder z ptasich piór.

Druga wystawa jest rezultatem dwóch ostatnich edycji Międzynarodowego Projektu Medalierskiego, które odbywały się pod hasłami „Cywilizacja” (2016) i „Dziedzictwo” (2015). W projekcie biorą udział uczelnie z całego świata, wymieniając w ten sposób doświadczenia studentów i pedagogów, ukazując różnorodność postrzegania współczesnej sztuki medalierskiej. Kuratorem wystawy jest Sebastian Mikołajczyk.

Wernisaż wystaw odbył się 17 listopada o godz. 13.00. Oglądać je będzie można do 6 grudnia w Galerii Forum na Wydziale Sztuk Pięknych (ul Sienkiewicza 30/32), w godzinach od 8.00 do 20.00.

Więcej informacji na www.galeria-forum.umk.pl