[fot. Małgorzata Litwin] fot. Małgorzata Litwin

Absolwenci z mieszkaniami

2016-11-04

Czworo absolwentów UMK dostało 4 listopada 2016 r. mieszkania od miasta w ramach programu "Mieszkanie dla absolwenta". Umowy najmu wręczył im prezydent Torunia Michał Zaleski.

W obecnym roku kalendarzowym wpłynęło 9 wniosków. 4 listopada 2016 r. klucze do mieszkań otrzymało czworo absolwentów UMK: Adrian Falkowski, Anna Krygier, Andżelika Dzięgiel i Marek Placiński.

Wszystkie mieszkania mieszczące się przy ul. Kopernika, Długiej, Fałata i Jaroczyńskiego są jedno- lub dwupokojowe, mają od ponad 23 do ponad 44 m2 powierzchni. Wszystkie są lokalami pełnostandarowymi.  Zostały wyremontowane na zlecenie Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.

Umowy najmu lokali mieszkalnych z absolwentami w ramach programu są zawierane maksymalnie na 5 lat, jednak nie dłużej niż na czas trwania zatrudnienia. Po upływie 5 lat na wniosek absolwenta i po uzyskaniu pozytywnej opinii Komisji Mieszkaniowej oraz merytorycznej Komisji RMT, Gmina będzie mogła zawrzeć umowy najmu na czas nieokreślony.

O mieszkanie od miasta mogą się ubiegać absolwenci  toruńskich wyższych uczelni, którzy spełniają następujące  warunki:

• posiadają status absolwenta uczelni wyższej mającej siedzibę w Toruniu, którzy ukończyli studia stacjonarne lub niestacjonarne drugiego stopnia lub jednolite magisterskie na wydziałach lub jednostkach organizacyjnych uczelni zlokalizowanych na terenie Torunia;
  • nie ukończyli 30 roku życia;
  • są zatrudnieni na podstawie umowy o pracę jeśli miejscem świadczenia pracy jest Toruń;
  • ukończyli studia ze średnią ocen co najmniej 4,7;
  • prowadzili działalność naukową lub artystyczną mogącą wnieść znaczący wkład w rozwój nauki lub sztuki, w szczególności wydali publikacje naukowe, dokonali zgłoszenia patentowego, przeprowadzili projekt badawczy lub prowadzili prelekcję na konferencjach naukowych;
  • nie posiadają prawa własności lokalu mieszkalnego, spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego lub umowy najmu lokalu z mieszkaniowego zasobu GMT.

W pierwszej edycji powstałego w 2015 r. programu również czworo absolwentów UMK otrzymało klucze do mieszkań. Byli to Państwo: Karolina Finc, dr Natalia Soja-Kukieła, Mateusz Zmudziński, Magdalena Jankowska.