MIT na UMK

2016-10-04

7 października MIT Enterprise Forum Poland wspólnie z Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości zaprezentowało działalność programu akceleracyjnego dla polskich start-upów. Jest to jedyny tego typu program w Polsce, afiliowany przy prestiżowym Massachusetts Institute of Technology - Enterprise Forum (MITEF).

Spotkanie odbyło się w sali VIII Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK (ul. Gagarina 13a). Początek o godzinie 13.00. MIT Enterprise Forum Poland i AIP UMK zaprezentowały i rozpoczęły nabór do drugiej edycji programu akceleracyjnego dla polskich start-upów. Rejestracja na wydarzenie odbywała się na portalu Facebook (Event: MITEFPoland – Infoday #UMK).

MIT Enterprise Forum (MITEF) jest globalną organizacją zaangażowanych profesjonalistów tworzących sieć lokalnych oddziałów i posiadającą afiliację ze sławnym Massachusetts Institute of Technology (MIT). W grudniu 2015 r. rozpoczął swoją działalność polski oddział tej organizacji.

Massachusetts Institute of Technology to legenda w świecie nowych technologii. Istnieje 25 tys. firm związanych z MIT. Każdego roku wokół MIT powstaje ok. 1 tys. nowych start-upów. Taka aktywność w obszarze nowych technologii pozwoliła zgromadzić unikatową w skali globalnej wiedzę i doświadczenie w zakresie ich rozwijania i komercjalizacji. Podstawowym celem MIT Enterprise Forum jest przekazywanie tej wiedzy nowym pokoleniom innowacyjnych przedsiębiorców. Swoją działalność w Polsce MIT Enterprise Forum rozpoczęło od uruchomienia programu akceleracji adresowanego dla innowacyjnych przedsiębiorców oraz twórców planujących założenie własnych przedsiębiorstw. Informacje na temat programu akceleracji.

AKADEMIA SKUTECZNEGO BIZNESU Z MIT

Absolwenci Massachusetts Institute of Technology (MIT)  współpracują również z Wydziałem Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w ramach Akademii Skutecznego Biznesu. To studia podyplomowe w zakresie tworzenia własnego biznesu i komercjalizacji prowadzone na WNEiZ - jedynej publicznej uczelni w Polsce z akredytacją biznesową AACSB, którą otrzymują ośrodki tej klasy co Harvard czy London Business School.

Studia są efektem współpracy pomiędzy Wydziałem Nauk Ekonomicznych i Zarzadzania UMK w Toruniu, Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości UMK oraz PwC (PricewaterhouseCoopers). Efektem tej współpracy są urozmaicone zajęcia dydaktyczne prowadzone przez praktyków biznesu, zaproszonych ekspertów i specjalistów. Zajęcia będą prowadzić pracownicy UMK i praktycy - absolwenci Uniwersytetu Havarda (Harvard Business School, Harvard Law School, Harvard College), Massachusetts Institute of Technology(MIT) oraz absolwenci programu 500 Innvators realizowanego na Uniwersytecie Stanforda.

Trwa rekrutacja na studia. Więcej: www.akademia.umk.pl

Galeria zdjęć

[fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]