[fot. Małgorzata Litwin] fot. Małgorzata Litwin

Nagrody dla programistów

2016-06-23

Symulator kardiologiczny i Miejski Organizator Ruchu Samochodowego to projekty studentów Wydziału Matematyki i Informatyki UMK, które zwyciężyły w konkursie programowania zespołowego, organizowanym przez toruński magistrat.

W tym roku najwyższą ocenę uzyskał projekt "Sim Cor" - symulator kardiologiczny pomagający w kształceniu przyszłych lekarzy realizowany we współpracy z Collegium Medicum UMK. Jego twórcy: Bernadeta Rybicka, Szymon Domeracki, Tomasz Grzona, Szymon Kumorek i Maciej Sikorski otrzymali za zwycięstwo nagrodę finansową w wysokości 3 tys. zł.

Drugie miejsce w konkursie zajęli autorzy aplikacji MORS Miejski Organizator Ruchu Samochodowego, która umożliwia wyszukiwanie wolnych miejsc parkingowych. Zespół w składzie Monika Czyrny, Patryk Stanicki, Przemysław Walczak, Piotr Włośniewski, Maciej Manista i Andrzej Gutowski otrzymał nagrodę finansową w wysokości 2 tys. zł. Ze względu na miejski charakter projektu MORS w ramach nagrody dodatkowej Toruń podejmie działania związane z wdrożeniem rozwiązania w przestrzeni miejskiej.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 23 czerwca w gmachu Urzędu Miasta Torunia, a nagrody zwycięzcom wręczył prezydent Michał Zaleski.

Przedsięwzięcie jest efektem współpracy Gminy Miasta Toruń z Wydziałem Matematyki i Informatyki UMK. W tym roku odbyła się jego trzecia edycja.