Dziewczyny do ścisłych!

2016-04-06

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK już po raz siódmy włączył się w ogólnopolską akcję "Dziewczyny do ścisłych!". 7 kwietnia zapraszał dziewczyny (i nie tylko) ze szkół ponadgimnazjalnych na Drzwi Otwarte.

Celem akcji było zachęcenie dziewczyn do studiowania na kierunkach ścisłych. Wydarzenia odbyły się 7 kwietnia w Instytucie Fizyki UMK (w godzinach 9:30-14:00) oraz w Centrum Astronomii UMK (w godzinach 12:00-14:30). W ramach akcji zaplanowano wykłady, warsztaty, zwiedzanie laboratoriów Instytutu Fizyki i Centrum Astronomii.

Szczegółowy program wydarzenia.

"Dziewczyny do ścisłych!" - to równoległy moduł akcji "Dziewczyny na politechniki!". W tym roku akcja prowadzona była na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu i Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Programy dnia otwartego są bardzo kreatywne, łączą akademicką powagę z mądrą zabawą. Inicjatywę koordynuje Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" pod patronatem Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych.