[fot. Jacek Smarz] fot. Jacek Smarz

Rektor z nagrodą "Nowości"

2016-01-29

Rektor UMK prof. Andrzej Tretyn znalazł się wśród tegorocznych laureatów Złotych Karet, nagród przyznawanych przez toruński dziennik "Nowości".

Złotymi i Srebrnymi Karetami redakcja "Nowości" od ponad 20 lat nagradza osoby związane z Toruniem, które szczególnie zasłużyły się w swojej dziedzinie. Prof. Andrzej Tretyn Złotą Karetę odebrał za osiągnięcia w edukacji i nauce. Kapituła redakcyjna doceniła rektora UMK za przeprowadzenie skutecznej reformy finansów uczelni oraz zachowanie wysokiej pozycji naszego Uniwersytetu w rankingach.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w piątek 5 lutego w Dworze Artusa. W tym roku Złote Karety otrzyma siedem osób. Redakcja przyznała również jedną Srebrną Karetę oraz dwa Kryształowe Serca i jednego Anioła.

Więcej o tegorocznych laureatach na stronie "Nowości".