Podczas Opłatka Maltańskiego do potrzebujących trafiło 120 paczek przygotowanych przez studentów WPiA

Studenci z pomocą potrzebującym

2015-12-23

21 grudnia w Toruniu odbył się kolejny Opłatek Maltański, współorganizowany przez studentów Wydziału Prawa i Administracji oraz absolwentów UMK - uczestników programu Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości UMK "Więcej niż biznes".

Opłatek Maltański był spotkaniem wigilijnym dla ubogich rodzin wielodzietnych, osób samotnych i niepełnosprawnych (120 osób) wskazanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu. Dzięki tej inicjatywie możliwe było podjęcie ich czterodaniową świąteczną kolacją oraz obdarowanie potrzebnymi produktami w ramach świątecznej paczki.

Takie spotkania z okazji Świąt Bożego Narodzenia organizowane są w Polsce od roku 2002 w Krakowie, Warszawie, Katowicach, Tarnowie, Nowym Targu, Gliwicach, Olsztynie, Stalowej Woli i wielu innych. Do tego grona, przy wsparciu naszych studentów, w roku 2015 dołączył ponownie także Toruń.

Koordynatorem Opłatka Maltańskiego w Toruniu jest dr Marcin Kilanowski, dyrektor Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości UMK.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia dostępne są na stronie AIP UMK