Wizyta komisji AACSB

2015-05-11

W dniach 10-13 maja Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK gościł członków Komisji Oceniającej z ramienia AACSB (The Association to Advance Collegiate Schools of Business).

Skład Komisji:

Profesor Joyce J. Elam, Dziekan University College, Florida International University (Przewodnicząca Komisji);

Profesor Jacob Chacko, Dziekan College of Business Administration, Abu Dhabi University;

Profesor Rudy Martens, Dziekan Wydziału Ekonomii Stosowanej, University of Antwerp.

Podczas wizyty odbyły się spotkania Komisji z pracownikami Wydziału, studentami i interesariuszami zewnętrznymi (absolwentami, Radą Doradczą Przedstawicieli Biznesu). Członkowie Komisji wizytowali prowadzone na Wydziale zajęcia dydaktyczne. Zapoznali się także z materiałami, na podstawie których pracownicy oceniają studentów oraz dokumentującymi ich dorobek naukowy bądź praktyczny.

The Association to Advance Collegiate Schools of Business (AACSB) - Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Wyższych Szkół Biznesu - to prestiżowa, globalna organizacja typu non-profit, której głównym celem jest poprawa jakości edukacji w zakresie nauk ekonomicznych.

Członkami AACSB International są instytucje edukacyjne, firmy oraz inne podmioty z całego świata zajmujące się rozwojem edukacji w zakresie zarządzania, m.in. Massachusetts Institute of Technology, Columbia University, Harvard University, Yale University, London Business School, Erasmus University Rotterdam, Maastricht University oraz University of Ljubljana (członkowie i jednocześnie posiadacze akredytacji AACSB).