Juwenalia na UMK

2015-05-05

Zakończyły się Juwenalia 2015 na UMK. Motywem przewodnim tegorocznego święta studentów był cosplay.

Oficjalną inauguracją Juwenaliów był tradycyjny pochód przebierańców. Marsz wyruszył w czwartek 7 maja o godz. 19 sprzed Domu Studenckiego nr 6 i przeszedł w kierunku kampusu UMK na Bielanach.

Pochodowi towarzyszył wybór najlepiej przebranych studentki i studenta (ok. godz. 20:15) oraz symboliczne przekazanie żakom kluczy do miasta przez władze Torunia. Ok. 20:45 rozpoczęły się koncerty.

Imprezy rozpoczęły się już w czwartek rano. W programie pierwszego dnia Juwenaliów znalazł się m.in. geocaching, autostop oraz turniej siatkonogi.

W piątek i w sobotę w plenerze odbyły się także m.in. wielkie śniadanie na trawie, turniej paintballa, herkuliada i gra miejska.

Muzyczna odsłona Juwenaliów była skoncentrowana wokół dwóch scen: głównej, zlokalizowanej przy Collegium Humanisticum (ul. Bojarskiego 1) oraz klubowej, która była zlokalizowana na parkingu przed Wydziałem Biologii i Ochrony Środowiska (ul. Lwowska 1). Na pierwszej z nich zagrali m.in. Luxtorpeda, Enej, Vader i Organek. Na scenie klubowej wystąpili m.in. DJ Bleq, DJ 69Beats i Cocietrapy.

Koncerty na scenie głównej w piątek i w sobotę rozpoczynały się o godz. 20:00. Start sceny klubowej: godz. 22:00.

Więcej informacji na stronie juwenalia.umk.pl.

Juwenaliom towarzyszyły również dwa wydarzenia organizowane przez Radio Sfera UMK: ostatnia odsłona Koncertowej Fali i dancing w stylu lat 80.

Podczas wielkiego finału cyklu Koncertowa Fala zagrali: Diuna, Sztokholm, The Fellowship Of Disco, Blackberry Hill i Menace. Przypomnijmy, że ideą projektu była prezentacja twórczości muzyków związanych z UMK (studentów, absolwentów), która odbywała się w Od Nowie i na żywo na antenie Radia Sfera. Wszystkie występy zostały zarejestrowane, a najlepsze ich fragmenty trafią na składankę, która ukaże się jesienią tego roku. Koncert rozpoczął się w czwartek 7 maja o godz. 19:00 na dużej scenie Od Nowy i na www.sfera.umk.pl.

Szczegóły wydarzenia.

Z kolei w piątek 8 maja odbyła się 5. odsłona 7 Dancingów na 70-lecie UMK. Tym razem zabawa upłynęła w rytmie lat 80. Impreza wystartowała o godz. 20:00 w Od Nowie.

Wyjątkowo nie obowiązywały zaproszenia. Wstęp na dancing odbywał się na podstawie legitymacji, Karty Absolwenta UMK i stroju.

Więcej informacji.

Galeria zdjęć

[fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański] Wiedźmin Krzysiek/Geralt i wiedźma Aneta/Yennefer zapraszają na Juwenalia [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]   [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]  [fot. Andrzej Romański]