Sytuacja na UMK

Sytuacja na UMK

 Sytuacja na UMK

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu jest uczelnią otwartą dla studentów niepełnosprawnych.

W roku akademickim 2013/2014 w kampusie toruńskim UMK studiuje blisko 600 osób niepełnosprawnych z różnymi rodzajami i stopniami niepełnosprawności.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom studentów niepełnosprawnych stara się być dostępnym nie tylko w wymiarze architektonicznym.

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych w UMK

Wybudowane w ciągu kilku ostatnich lat gmachy Uniwersytetu (np. Wydział Prawa i Administracji, Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania oraz Collegium Humanisticum) - dzięki wykonanym przed wejściem podjazdom, odpowiednim drzwiom wejściowym, windom oraz sanitariatom dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych, są w pełni dostępne dla niepełnosprawnych studentów mających problemy z poruszaniem się. Starsze budynki naszej uczelni niestety nie są w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, jednakże potrzeby te będą uwzględniane przy przebudowie i modernizacji tych budynków. Bardzo przyjaznym dla studentów niepełnosprawnych budynkiem jest Biblioteka Główna UMK. Dostęp do budynku Biblioteki Głównej ułatwia podjazd dla wózków inwalidzkich, wewnątrz zaś osoby mające problem z poruszaniem się mogą skorzystać z windy.

W toruńskiej Uczelni działa Samodzielna Sekcja ds. Studentów Niepełnosprawnych, która zajmuje się sprawami niepełnosprawnych studentów kampusu toruńskiego UMK.