Universitas Nicolai Copernici - Toruń

Strona główna

Nasza Uczelnia

Rekrutacja

Studenci

Pracownicy

Oferty pracy

Absolwenci

Kształcenie

Badania naukowe

Współpraca międzynarodowa

Usługi i sprzedaż nieruchomości

Przewodnik

Media UMK

Zamówienia publiczne


Aktualności
UNIWERSYTET MIKOŁAJA KOPERNIKAAdres UMK   Redakcja   Odwiedź Toruń   English version   Uniwersytet A-Z   

Skorzystaj z systemu Moodle - znakomitej elektronicznej pomocy dydaktycznej

System Moodle jest darmową platformą internetową wspomagającą prowadzenie zajęć dydaktycznych. Moodle w swojej bogatej ofercie umożliwia między innymi udostępnianie w postaci elektronicznej notatek i materiałów dydaktycznych, przeprowadzanie różnorodnych testów, wystawianie ocen studentom czy organizowanie dyskusji na forach internetowych. Jednocześnie ułatwia kontakt nauczyciela ze studentem dzięki usłudze chat oraz systemowi wysyłania krótkich wiadomości. Program jest bardzo prosty w obsłudze i posiada menu w języku polskim. Moodle z powodzeniem funkcjonuje od dłuższego czasu m.in. na Wydziale Matematyki i Informatyki, Wydziale Fizyki, Wydziale Prawa i Administracji i kilku innych.

Istnieje możliwość założenia osobnej platformy Moodle dla danego Wydziału lub jednostki dydaktycznej UMK. Lista aktualnie działających na naszej uczelni systemów znajduje się na stronie UCNTN. W przypadku zajęć ogólnouczelnianych można również skorzystać z platformy dostępnej dla wszystkich pracowników uniwersytetu, która znajduje się pod adresem http://moodle.umk.pl/. W tym celu należy zarejestrować się w systemie, a następnie skontaktować z pracownikami UCNTN.
Na ogólnouczelnianej platformie Moodle znajduje się m.in. kurs o nazwie "Moodle w praktyce", w którym może uczestniczyć każdy pracownik naszej uczelni. Zapisując się na ten przedmiot można poznać możliwości jakie oferuje system. W tym celu należy zalogować się pod adresem http://moodle.umk.pl/ korzystając z konta pocztowego założonego na serwerze uczelnianym.Początek strony