Zarejestruj się Zaloguj się
Informacje o kierunku studiów Informacje o kierunku studiów Informacje o kierunku studiów Informacje o kierunku studiów
Strona główna > Kandydaci > Informacje o kierunku studiów

Informacje o kierunku studiów

Strona główna > Kandydaci > Informacje o kierunku studiów

 Informacje o kierunku studiów

Kierunek: kulturoznawstwo - sp. kultura Dalekiego Wschodu (z językiem japońskim)

Czym jest kulturoznawstwo - specjalność kultura Dalekiego Wschodu (z językiem japońskim)?

Kultura Dalekiego Wschodu z językiem japońskim to specjalność, która nie tylko wprowadza studentów w świat filmu, teatru, muzyki, folkloru, umożliwiając mu zdobycie szerszej wiedzy oraz kompetencji i praktycznych umiejętności przydatnych do rozumienia różnych aspektów i wymiarów kultury, ale przede wszystkim otwiera ich na nowe – być może nieznane dotychczas – zjawiska występujące w tak odległych krajach, jakim jest właśnie Japonia.

W ramach specjalności kultura Dalekiego Wschodu z językiem japońskim studenci uczą się języka japońskiego w wymiarze aż 720 godzin oraz poznają różnorodne aspekty kultur Dalekiego Wschodu – przed wszystkim Japonii i Chin.


Dlaczego warto studiować kulturoznawstwo - sp. kultura Dalekiego Wschodu (z językiem japońskim) na UMK?

  • To jedyne studia kulturoznawcze w regionie z intensywną nauką japońskiego (8 godzin w tygodniu przez 3 lata).
  • Nauka języka jest prowadzona przez lektorów polskich i zagranicznych, dodatkowo proponujemy zajęcia z japońskiego w biznesie.
  • UMK ma podpisane umowy, w ramach których istnieją liczne możliwości wyjazdów stypendialnych do Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej i doskonalenia znajomości języka w Japonii oraz nauki nowych języków orientalnych w innych krajach regionu (np. w Indonezji lub Korei).
  • Prócz nauki języka proponujemy szeroki wachlarz zajęć umożliwiających poznanie dawnej oraz współczesnej kultury Dalekiego Wschodu (literatura, teatr, film, muzyka, sztuki plastyczne, kultura popularna).

Co po studiach?

Absolwenci specjalności kultura Dalekiego Wschodu, którzy dobrze opanowali język chiński lub japoński, są rzadkimi specjalistami, poszukiwanymi przez pracodawców w takich branżach, jak:

  • obsługa ruchu turystycznego
  • obsługa biznesu
  • nauka języków orientalnych
  • obsługa instytucji kulturalnych w Polsce i w Azji, zwłaszcza placówek promujących kulturę polską na świecie lub kulturę azjatycką w Polsce
  • obsługa dalekowschodnich placówek dyplomatycznych oraz projektów i przedsięwzięć edukacyjnych, naukowych, sportowych itp.

Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia istnieje również możliwość kontynuowania nauki na studiach drugiego stopnia (kierunki: japonistyka lub kulturoznawstwo) oraz dalszego korzystania z programów stypendialnych umożliwiających wyjazdy do krajów Dalekiego Wschodu.