Zarejestruj się Zaloguj się
Informacje o kierunku studiów Informacje o kierunku studiów Informacje o kierunku studiów Informacje o kierunku studiów
Strona główna > Kandydaci > Informacje o kierunku studiów

Informacje o kierunku studiów

Strona główna > Kandydaci > Informacje o kierunku studiów

 Informacje o kierunku studiów

Kierunek: finanse i rachunkowość (studia 2. stopnia)

Finanse i rachunkowość – Twoja szansa na sukces

Kierunek finanse i rachunkowość przygotowuje do zawodów finansisty, księgowego i audytora. Program studiów uwzględnia najnowsze tendencje rozwoju tych zawodów w Polsce i na świecie oraz podstawowe wymagania dla uzyskania międzynarodowych biznesowych kwalifikacji zawodowych. Nasi studenci, wyposażeni w wiedzę teoretyczną i nabyte umiejętności praktyczne, gotowi są do zarządzania finansami, przygotowywania oraz analizy informacji finansowych w przedsiębiorstwach i instytucjach finansowych.


Dlaczego warto studiować finanse i rachunkowość na UMK?

Studia to czas nauki, ale również zabawy, trzeba tylko umieć znaleźć między nimi równowagę. Kierunek finanse i rachunkowość na UMK w Toruniu, jako jeden z niewielu w Polsce, może pochwalić się oceną wyróżniającą nadaną przez Polską Komisję Akredytacyjną. Posiada także międzynarodowy certyfikat AACSB poświadczający wysoki poziom nauczania. Studia na UMK pozwalają na korzystanie z bogatego doświadczenia zawodowego wykładowców. To także możliwość poszerzania swoich zainteresowań poprzez aktywność w kołach naukowych: giełdowym, bankowości, e-biznesu, ubezpieczeń i doradztwa finansowego, rachunkowości, klubie controllera oraz w licznych organizacjach studenckich. Niewątpliwym atutem studiów na UMK jest Toruń – piękne miasto bogate w atrakcje dla studentów ,i co istotne, relatywnie niedrogie.


Co po studiach?

Absolwenci kierunku finanse i rachunkowość osiągają sukcesy jako:

  • pracownicy działów finansowych, księgowości i controllingu w przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych
  • specjaliści w bankach, firmach ubezpieczeniowych, izbach i urzędach skarbowych, jednostkach administracji państwowej i samorządowej
  • pracownicy biur rachunkowych i doradztwa podatkowego
  • analitycy i doradcy finansowi, w tym w zakresie zarządzania ryzykiem
  • zarządzający portfelami inwestycyjnymi w instytucjach finansowych, przedsiębiorstwach czy jednostkach samorządowych

Stwórzmy razem #teamwneiz!

Dołącz do nas i stwórz razem z nami #teamwneiz! Znajdź nas na Facebooku i Instagramie i zobacz, dlaczego warto studiować na WNEiZ UMK!

Galeria zdjęć

finanse i rachunkowość [fot. WNEiZ] finanse i rachunkowość [fot. WNEiZ] finanse i rachunkowość [fot. WNEiZ] finanse i rachunkowość [fot. WNEiZ] finanse i rachunkowość [fot. WNEiZ] finanse i rachunkowość [fot. WNEiZ] finanse i rachunkowość [fot. WNEiZ] finanse i rachunkowość [fot. WNEiZ] finanse i rachunkowość [fot. WNEiZ] finanse i rachunkowość [fot. WNEiZ] finanse i rachunkowość [fot. WNEiZ] finanse i rachunkowość [fot. WNEiZ]