Zarejestruj się Zaloguj się
Informacje o kierunku studiów Informacje o kierunku studiów Informacje o kierunku studiów Informacje o kierunku studiów
Strona główna > Kandydaci > Informacje o kierunku studiów

Informacje o kierunku studiów

Strona główna > Kandydaci > Informacje o kierunku studiów

 Informacje o kierunku studiów

Kierunek: ekonomia (s1)

Czym jest ekonomia?

Ekonomia to nauka o wyborach w warunkach ograniczonych zasobów. Aby podjąć dobrą decyzję ekonomiczną, racjonalnie wykorzystać dostępne zasoby, ekonomista musi rozumieć mechanizmy, które determinują te wybory, zarówno z punktu widzenia pojedynczych podmiotów, ale również w sposób systemowy, globalny. Ekonomista powinien kompleksowo postrzegać problemy społeczno-gospodarcze.


Dlaczego warto studiować ekonomię na UMK?

Studia to czas nauki, ale również zabawy, trzeba tylko umieć znaleźć między nimi równowagę. Kierunek ekonomia na UMK w Toruniu, jako jeden z niewielu w Polsce może pochwalić się oceną wyróżniającą nadaną przez Polską Komisję Akredytacyjną. Posiada także międzynarodowy certyfikat AACSB poświadczający wysoki poziom nauczania. Studia na UMK pozwalają na korzystanie z bogatego doświadczenia zawodowego wykładowców. To także możliwość poszerzania swoich zainteresowań poprzez aktywność w kołach naukowych: giełdowym, bankowości, e-biznesu, ubezpieczeń i doradztwa finansowego, rachunkowości, klubie controllera oraz w licznych organizacjach studenckich. Niewątpliwym atutem studiów na UMK jest Toruń – piękne miasto bogate w atrakcje dla studentów i, co istotne, relatywnie niedrogie.


Co po studiach?

Absolwenci ekonomii odnoszą sukcesy jako:

  • prowadzący z sukcesem własną działalność gospodarczą
  • specjaliści w instytucjach finansowych, bankach, firmach ubezpieczeniowych oraz w innych przedsiębiorstwach świadczących usługi finansowe
  • pracownicy urzędów administracji państwowej i samorządowej
  • ekonomiści w przedsiębiorstwach w kraju i za granicą

Stwórzmy razem #teamwneiz!

Dołącz do nas i stwórz razem z nami #teamwneiz! Znajdź nas na Facebooku i Instagramie i zobacz, dlaczego warto studiować na WNEiZ UMK!

 

Galeria zdjęć

ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ]