Zarejestruj się Zaloguj się
Informacje o kierunku studiów Informacje o kierunku studiów Informacje o kierunku studiów Informacje o kierunku studiów
Strona główna > Kandydaci > Informacje o kierunku studiów

Informacje o kierunku studiów

Strona główna > Kandydaci > Informacje o kierunku studiów

 Informacje o kierunku studiów

Kierunek: filologia germańska - translatoryka (s2)

Czym jest filologia germańska – translatoryka?

Filologia germańska - translatoryka to dwuletnie studia magisterskie, umożliwiające opanowanie języka niemieckiego na poziomie profesjonalnym i pozwalające absolwentom bez problemu odnaleźć się w świecie literatury, kultury, zagadnień życia politycznego i gospodarczego krajów niemieckojęzycznych.

Studia germanistyczne to więcej niż kurs językowy, ponieważ absolwent nie tylko czyta i mówi w języku niemieckim, ale też używa go świadomie, rozumiejąc świat, który ten język opisuje oraz umiejętnie dokonuje przekładu, uwzględniając kontekst kulturowy.

Germanistyka w Toruniu to studia dla wszystkich osób chcących doskonalić swoją znajomość języka i kompetencje tłumacza.

Studiuj język niemiecki w Toruniu - jako pierwszy lub drugi kierunek!


Dlaczego warto studiować filologię germańską na UMK?

Toruńska germanistyka to przede wszystkim ciekawy, nowatorski program nauczania – praktyczna nauka języka obejmująca dziedziny takie jak prawo, medycyna, gospodarka, zajęcia z tłumaczeń pisemnych i ustnych, ale też autorskie zajęcia do wyboru pozwalające studentom na rozwijanie swoich zainteresowań.

Toruńska germanistyka to profesjonalni, zaangażowani pracownicy, badacze zajmujący się literaturą dawną i najnowszą, kulturą krajów niemieckojęzycznych i przeszłością regionu, językoznawcy i czynni zawodowo tłumacze, którzy swoją pasją chcą zarazić studentów.

Toruńska germanistyka to także nowocześnie wyposażone sale wykładowe Collegium Humanisticum, laboratoria językowe, biblioteki oraz materiały dydaktyczne i kursy udostępniane na uniwersyteckiej platformie moodle.

Toruńska germanistyka to miejsce stworzone dla naszych studentów – ludzi ciekawych świata, chętnie podejmujących dyskusję, działających w Kole Naukowym Germanistów i Kole Teatrologicznym, studiujących i pracujących, miejscowych i dojeżdżających – warto być jednym z nich!


Co po studiach?

Absolwent germanistyki znajdzie pracę w Polsce i za granicą w wielu zawodach wymagających posługiwania się językiem niemieckim. Ofert pracy dla absolwentów nie brakuje, ponieważ poszukiwani są pracownicy posiadający kompetencje interkulturowe, a te nasi studenci zdobywają nie tylko na zajęciach, ale także dzięki bogatej ofercie praktyk, szkół letnich, kursów wakacyjnych i konferencji. Platformą spotkań z pracodawcami z regionu jest działająca na toruńskiej germanistyce Akademia Zawodu, oferująca spotkania z przedstawicielami firm i warsztaty.