Zarejestruj się Zaloguj się
Informacje o kierunku studiów Informacje o kierunku studiów Informacje o kierunku studiów Informacje o kierunku studiów
Strona główna > Kandydaci > Informacje o kierunku studiów

Informacje o kierunku studiów

Strona główna > Kandydaci > Informacje o kierunku studiów

 Informacje o kierunku studiów

Kierunek: informatyka stosowana - studia inżynierskie

Czym jest informatyka stosowana?

Informatyka stosowana łączy wiedzę teoretyczną z praktyczną. W programie studiów znajdziesz rożne języki programowania, zaawansowaną obsługę systemu UNIX/Linux oraz administrację systemami informatycznymi. Nauczymy Cię tworzenia profesjonalnych stron internetowych przy zastosowaniu najnowszych technologii webowych. Grafikę 3D i programowanie gier z wykorzystaniem specjalistycznych silników postaci Unity poznasz już na II roku studiów! Ponadto zapoznamy Cię z nowoczesnymi algorytmami i metodami sztucznej inteligencji i inteligencji obliczeniowej. Dzięki temu dowiesz się, na czym polega data mining oraz big data, do czego można wykorzystać sieci neuronowe i czym jest głębokie uczenie.


Dlaczego warto studiować informatykę stosowaną na UMK?

Naszą specjalnością jest inteligencja obliczeniowa, uczenie maszynowe oraz analiza danych. W programie naszych studiów są zajęcia związane z sieciami neuronowymi, analizą danych, systemów agentowych oraz systemów eksperckich. Uczymy również baz danych oraz efektywnego modelowania i przetwarzania danych. Programujemy w środowisku Windows oraz uczymy programowania zespołowego.

Przyznajemy certyfikaty Microsoft już po I roku, a część zajęć prowadzonych jest przez pracowników znanych firm IT. Od lat działamy jako Akademia Cisco i współpracujemy z Linux Professional Institute. Studenci biorą udział w certyfikowanych kursach eksperckich, np. Cisco CCNA Routing&Switching oraz Introduction to Cybersecurity czy Fortinet z zakresu sieci bezprzewodowych i bezpieczeństwa. Jako że informatykę stosujemy, studenci mogą tworzyć swoje prace inżynierskie i magisterskie łącząc informatykę z fizyką, automatyką, robotyką czy kognitywistyką, włączając się w prace badawcze różnych zespołów naukowych.


Co po studiach?

Informatyka stosowane daje Ci nieograniczone możliwości, ale żeby wymienić tylko kilka z nich:

 • programista i web developer
 • administrator systemów informatycznych
 • specjalista ds. technologii sieciowych
 • programista i projektant gier
 • programista aplikacji mobilnych
 • programista i administrator baz danych oraz rozwiązań chmurowych
 • projektant oprogramowania komputerowego
 • projektant systemów decyzyjnych i eksperckich
 • projektant systemów sterowania robotami
 • inżynier systemów komputerowych
 • bioinformatyk

Neurokognitywistyka i Data Science

Jesteśmy wszechstronni i otwarci. Znakomicie współpracujemy z humanistami, rozwijamy nowe interdyscyplinarne dziedziny badań i komercjalizujemy wyniki swoich prac. Z badaczami z Wydziału Humanistycznego utworzyliśmy Polskie Towarzystwo Kognitywistyczne, w interdyscyplinarnych zespołach badamy związki pomiędzy działaniem mózgów i umysłów, opracowujemy nowe gry terapeutyczne. Opracowaliśmy jedyny, jak do tej pory, zrobiony w Polsce, komercyjny pakiet do data mining GhostMiner dla Fujitsu.

Neuromania Shoes

Film promocyjny

Galeria zdjęć

informatyka stosowana [fot. WFAiIS] informatyka stosowana [fot. WFAiIS] informatyka stosowana [fot. WFAiIS] informatyka stosowana [fot. WFAiIS] informatyka stosowana [fot. WFAiIS] informatyka stosowana [fot. WFAiIS] informatyka stosowana [fot. WFAiIS] informatyka stosowana [fot. WFAiIS] informatyka stosowana [fot. WFAiIS] informatyka stosowana [fot. WFAiIS] informatyka stosowana [fot. WFAiIS] informatyka stosowana [fot. WFAiIS] informatyka stosowana [fot. WFAiIS]